Juuni alguses käisime meeleoluka tiimiga Itaalias aktiivselt Toscanat avastamas. Meie reisiseltskond oli 16 liikmeline, olime ühtlasi suurim välisvõistkond Chiantil.
Päris maratonidistantsi sel korral kavas ei olnudki, osalejatel oli võimalus valida kolme distantsi vahel, milleks olid 11, 21 ja 45,6 km. Esimene neist osutus populaarseimaks, seda maad läbis 8 tublit liikumissõpra, kellest vähemalt pooled andsid lubaduse järgmisel aastal 21 km ette võtta.
Nii see kõik alguse saab, alguses 10 km, siis 21 km ja siis on üks vaid samm maratonini. Raja profiil üheteistkümnel km-l ei olnud küll kerge, kuid see on läbitav ka tagasihoidlikuma sportliku ettevalmistusega liikumishuvilistele.
21 km oma 600 tõusumeetriga on sobiv distants juba treenitumale harrastajale, pikim- 45,6km – aga väga treenitud kestvussportlasele. Toomas ütles, et see on “vaid hulludele”.
Kuus spordisõpra läbisid poolmaratoni, 21 km, sealhulgas Eesti jooksustaar Toomas Tarm, kes täna tegutseb jooksutreenerina ning on valmis treenima kõiki, kes soovivad oma jooksuvormi vähegi parandada.
Kahele oli see päris esimene poolmaraton. Palju õnne, super tublid!
Ja kaks julget meist võtsid ette kõige pikema distantsi, sel hingematvalt kauniste vaadetega jooksurajal, milleks oli 45,6 km.
Mart tunnistas julgelt, et ega ta väga ei süvenenud sellesse, mis teda ees ootab, kui end jooksule registreeris. Peale jooksu oli küll vähe räsitud ja väga päevitunud, kuid naeratus oli näol.
Kui ma Kristjanit 3 nädalat peale jooksu linnapeal kohtasin, siis ütles ta, et varbad on siiani valusad. Aga mehed olid vaprad, pidasid vastu pikki tunde 33 kraadises kuumuses Toscana mägistel maastikel, kus ei olnud pea mitte ühtegi lauget lõiku.
Kõik 21 ja 45,6 km jooksudel osalejad said mälestuseks Chianti Classico jooksusärgid nomineeritud medalitega. Kõikidel osalejatel oli stardimaterjali hulgas muidugi ka kohalik Chianti vein.
Suurima välistiimina saime kohalikelt veel kingitusteks Chianti kvaliteedimärgiga põlled ja hermeetilised veinikorgid.
Lisaks sportlikule väljakutsele jätkus meil 4 Itaalias veedetud päeva jooksul aega lähedal asuvate linnade (Firenze, Sienna, Pisa) külastamiseks, Sa Solata veiniistanduses käimiseks. Kohaliku toodangu degusteerimiseks, üksteisega sõbrunemiseks, basseinis mõnulemiseks, päikese võtmiseks, värske Itaalia söögi nautimiseks ja naermiseks.
Toomas Tarm ütleb, et Chianti Classicot võib soovitada kõikidele, kellele meeldib Itaalia, vein ja ilus loodus ning kõige selle nautimise kõrval ka korralikult pingutada. Kiirus ei ole oluline.